Tipy a triky

4 konkurenčné výhody klimatizácií a tepelných čerpadiel od spoločnosti Daikin

Spoločnosť Daikin patrí medzi popredných výrobcov klimatizácií a tepelných čerpadiel. Firma si zakladá na takmer už 100-ročnej tradícii a v tejto oblasti je jednoznačnou jednotkou na trhu. Samozrejme, na toto miesto sa nedostala len tak. Prvenstvo si drží vďaka kontinuálne vysoko kvalitatívnemu štandardu a zákazníckej spokojnosti. Prečo si vybrať klimatizácie či tepelné čerpadlá práve od tohto výrobcu?

 

1. Tichá a bezproblémová prevádzka

 

Zariadenia od spoločnosti Daikin, či už hovoríme o tepelných čerpadlách alebo klimatizáciách, majú mimoriadne nízku prevádzkovú hlučnosť. Počas ich fungovania ani nebudete registrovať, že bežia. Vôbec tým však nie je ovplyvnená ich efektivita.

 

Prevádzková hlučnosť najtichších klimatizácii Daikin je spravidla nižšia ako 20 decibelov. Je to vďaka mimoriadne efektívnym elektroinštaláciám a súčastiam vo vnútri zariadenia. Na trhu tak ide zvyčajne o najtichšie zariadenia.

 

2. Záručná doba a servis

 

Záručná doba na zariadeniach Daikin je spravidla tri až päť rokov. Ide o komfortnú dobu, počas ktorej si môžete byť istí, že v prípade neočakávanej poruchy na strane výrobcu či v dôsledku montáže, máte garantovanú nápravu. Ide však o mimoriadne zriedkavý jav, nakoľko kazivosť zariadení Daikin je pri vhodnom používaní blízka nule.

 

Devízou je tiež jednoduchosť a praktickosť servisovania klimatizácií a tepelných čerpadiel. Certifikovaný technik bez problémov zariadenie skontroluje a prípadný problém dokáže rýchlo lokalizovať. Niektoré konkurenčné modely sú, žiaľ, konštrukčne navrhnuté tak, že ich servis je mimoriadne časovo a finančne náročný.

 

3. Vysoký kvalitatívny štandard

 

Tepelné čerpadlá klimatizácia Daikin spĺňajú aj tie najprísnejšie kvalitatívne kritériá. Majú nízku prevádzkovú hlučnosť, efektívny systém filtrácie, mimoriadne nízku kazivosť, viac než prijateľné prevádzkové náklady a konštantné vysoký chladivý či hrejivý výkon.

 

Okrem toho je spoločnosť Daikin mimoriadne prísna v tom, koho si vyberie za svojho distribútora. Podmienky spĺňa iba minimum firiem, ktoré si musia prejsť kvalifikačnými kritériami japonskej matky Daikin. Ak si teda kupujete ich zariadenia, vedzte, že distribútor je rovnako na vysokej kvalitatívnej úrovni.

 

4. Neustále inovácie 

 

Vývojové oddelenie spoločnosti Daikin neustále pracuje na zlepšení klimatizácií a  tepelných čerpadiel. Či už ide o inovácie v oblasti výparníkov, chladiacich tekutín, izolácií – japonské technológie vždy napredujú a zvyčajne nechávajú konkurenciu za sebou. 

 

Čo to znamená v praxi? Predovšetkým ešte vyššiu efektivitu chladenia či vyhrievania a najmä nižšie prevádzkové náklady. V dobe neustále rastúcich cien energií ide o mimoriadne citeľnú výhodu na strane koncového užívateľa – vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *