Tipy a triky

Desatoro dobrej klimatizácie. TOTO si určite všímajte

Klimatizacia Daikin s blondynou ukazujucou 10 prstov

Ako si vybrať klimatizáciu? Alebo lepšie povedané, ako si vybrať tú správnu klimatizáciu pre vás? Pripravili sme desatoro, vďaka ktorému sa lepšie zorientujete pri výbere a pochopíte, čo sa vám bude hodiť najlepšie. 

 

  • Hlučnosť

 

Faktor, ktorý potrebujete zvážiť vzhľadom na to, kde chcete klimatizáciu používať. Ak to bude kdesi v kuchyni, tak sa zaobídete aj s bežnou klimatizáciou. Moderné zariadenia pracujú prakticky nečujne. Ak si však vyberáte klimatizáciu do spálne, zamerajte sa na hluk. Tie najtichšie pracujú pri hluku aj 19 decibelov, čo je pre ľudské ucho prakticky nečujne.

 

  • Filtre

 

Existujú samočistiace. Aj také, ktoré je nutné meniť. Prípadne si ich viete vyčistiť a znovu používať. Sú aj filtre, ktoré je nutné nahrádzať novými. Aké používa vaša klimatizácia a ako dostupné a drahé sú? To všetko si overte pred kúpou. Samozrejme platí, že je vhodné voliť čo najnižšiu starostlivosť popri najväčšej efektivite a nízkych prevádzkových nákladoch.

 

  • Spotreba a výkon

 

Musia byť v symbióze. Pretože výkon je dôležitý, aby ste dosiahli požadovaný výsledok teploty. No nie za príliš vysoké náklady. Preto sa ohliadajte po najúspornejších klimatizáciách na trhu. Môžu byť drahšie, ale investícia sa vám rýchlo vráti. Hlavne preto, že ceny energií idú stále nahor. 

 

  • Kúrenie

 

Dokáže vaša klimatizácia kúriť? Skvelé je, ak klimatizáciu nemusíte používať len počas leta, ale počas jesene, v zime si ňou aj prikúrite. Je to rýchlejšie a lacnejšie, ako zvyšovať teplotu na centrálnom vykurovaní.

 

  • Čistenie vzduchu

 

Chcete len vzduch ohriať alebo schladiť? Čím viac funkcií klimatizácia má, o to viac ju využijete a tým lepšie ste investovali peniaze. Pokojne môžete klimatizáciu použiť aj ako čističku vzduchu. Klimatizácie Daikin majú napríklad špeciálne zariadenie, ktorým dokážu eliminovať aj baktérie a vírusy.

 

  • Správa na diaľku

 

Zvážte ho, ak si chcete vykúriť chatu pred príchodom, alebo naopak, vychladiť priestor pred tým, ako ho navštívite. Výhodou to je aj pri chove domácich miláčikov. Ovládanie na diaľku mobilom tak nie je len zábava.

 

  • Dizajn

 

Záleží vám na ňom, alebo nie? Nikde v kancelárii je možno druhoradý, no ak si kupujete klimatizáciu do obývačky, je dôležitý. Skúste v takomto prípade siahnuť aj po dizajnovej jednotke. Niektoré ani ako klimatizácia na prvý pohľad nemusia vyzerať. 

 

  • Technológie

 

Výhodou moderných klimatizácii je, že už pracujú inak. Dokážu vzduch automaticky nasmerovať mimo osôb. Nemusia mať ani vietor a pritom chladiť. Vedia ionizovať vzduch, chladiť s pamäťovou stopou, či podľa počasia a teploty automaticky regulovať teplotu v miestnosti. Výber toho, čo budete využívať je len na vás. No mnohé technológie vám však môžu uľahčiť život a zbaviť vás starostí.

 

  • Značka

 

Možno sa to nezdá, ale je omnoho dôležitejšia, a ako napríklad pri značkovom oblečení. Pri dobrej značke klimatizácie máte istotu servisu, náhradných dielov aj originálnych komponentov. To všetko v budúcnosti predĺži životnosť klimatizácie aj radosť z jej používania.

 

  • Servis

 

Zistite si pri kúpe, či predajca zabezpečuje aj servis. V prvých rokoch je servis dokonca podmienkou záruky a je dôležité, aby ste mali aj zabezpečený servis pozáručný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *