Novinky a zaujímavosti

Čo je nové vo svete klimatizácií?

Každý rok sa snažia výrobcovia klimatizácií predstaviť novinky vo svete chladenia. Klimatizácia už dávno nie je len o tom, že vám do miestnosti bude vháňať chladný vzduch aj uprostred leta. Menia sa chladivá, energetické nároky a  klimatizácie sa viac stávajú čoraz viac aj užívateľsky priateľskými. Na čo sa teda môžete tešiť?

 

Boj proti pandémii

Rok 2020 bol poznačený pandémiou koronavírusu, na ktorú sa rozhodli zareagovať aj výrobcovia klimatizácii. Absolútnou novinkou na trhu je technológia Daikin Flash Streamer. Tá dokáže deaktivovať až 99,9 % koronavírusu. Účinnosť je dokonca patentovaná. Flash Streamer je schopná po 3 hodinách vystavenia vírusu úspešne inaktivovať viac než 99,9% nového koronavírusu (SARS-CoV-2) vo vzduchu. Budete tak žiť v bezpečnejšom a zdravšom prostredí. Eliminuje sa riziko prenosu ochorenia medzi členmi rodiny a zníži sa prirodzene aj objem vírusu vo vzduchu.

 

Ešte úspornejšie jednotky

Počet klimatizovaných priestorov narastá. V Japonsku má klimatizáciu až 90 % interiérov. Klimatizácie sa tak podpisujú na 12 % podiely  celosvetovej tvorbe emisií. To sa však dotýka aj našich peňaženiek. Preto najnovšie typy klimatizácií spotrebujú na rovnaký ochladzovací efekt o 30 – 50% menej elektrickej energie, než ich predchodkyne z polovice 70. rokov minulého storočia.  Aj keď vlastníte klimatizáciu, ktorá je stará iba 10 rokov, jej výmenou za novší model môžete ušetriť 20 až 40% nákladov za elektrinu. A to sa oplatí.

 

Nový typ chladiva

Výrobcovia dnes umiestňujú na trh jednotky s novým typom chladiva. Je ekologickejšie, bezpečnejšie a dá sa ľahšie doplniť. Bežne používané chladivo  R410A, navyše už nie je možné po roku  2025 používať v nových jednotkách. Novým typom chladiva je R32. Ide nielen o ekologickejšie chladivo, ale zariadenie sa stáva 1,5 krát efektívnejšie. Navyše je možné znížiť objem dávky náplne až o 30 %. To šetrí peniaze aj životné prostredie. 

 

Nové technológie

S klimatizáciami je to tak trochu ako s mobilnými telefónmi. Dovoláte sa aj so staručkým zariadením. Rovnako vám priestor vychladí aj zariadenie spred 10 rokov. Avšak pohodlie, dizajn a efektivita sú niekde úplne inde. Moderné klimatizácie využívajú aj technológie, ktoré spravia z klimatizácie zariadenie, ktoré výrazne zlepší váš život aj zdravie.

Ide hlavne o:

 

Čistenie vzduchu 

– čoraz viac žiadaná súčasť klimatizácií. vybrať si môžete rôznu výbavu filtrov od HEPA až po plazmové filtre, ktoré doslova ozdravia vzduch. Dnes už nepotrebujete klimatizáciu a čističku vzduchu. Moderné klimatizácie sú doslova dva v jednom.

 

Chladenie bez prievanu 

– v minulosti bolo mnoho ochorení spôsobených prúdením chladného vzduchu na ľudí v miestnosti. Moderné klimatizácie už používajú napríklad tretie oko, ktorým snímajú ľudí v miestnosti a nehrozí tak priamy dopad studeného vzduchu na pokožku. Rovnako zaujímavé sú aj bezveterné klimatizácie.

 

Ovládanie na diaľku 

– či už na chate alebo doma, klimatizáciu môžete ovládať na diaľku. V zime tak prídete do vykúreného a v lete do vychladeného priestoru. Režim ovládania na diaľku je vhodný aj v prípade, ak chcete spríjemniť pobyt doma domácim miláčikom.

 

Nový dizajn  

– moderné klimatizácie sú nielen technologickými vychytávkami, ale často aj dizajnovými skvostami. Klimatizácia ako umelecká súčasť interiéru? Prečo nie? Umenie technologické sa spája s tým dizajnovým. Klimatizácia už prestáva byť len funkčným prvkom, stáva sa aj dekoračným.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *