Tipy a triky

Inštalácia klimatizácie: Je teraz ten správny čas?

Inštalácia klimatizácie: Je teraz ten správny čas?

Od príchodu koronavírusu trávime zrazu doma strašne veľa času. Pretože väčšina z nás pracuje z domu (nehovoriac o domácom vzdelávaní a zábavných deťoch), naše domy a byty sú zaťažované oveľa viac, ako zvyčajne.

 Keď ste uviaznutí medzi štyrmi stenami, skoro 24/7, zjavne chcete byť v pohodlí. Kvalita a teplota vzduchu sú obrovské faktory, ktoré môžu buď prispieť k tomuto pohodliu, alebo ho pokaziť! Ak sa nechcete prechádzať teplom a vlhkom dome, je ten pravý čas, na inštaláciu klimatizácie.

Ako nás klimatizácia udržuje šťastných a zdravých?

Hlavnou funkciou klimatizácie je regulovať kvalitu a teplotu vzduchu vo vašej domácnosti. Pre naše zdravie (najmä zdravie dýchacích ciest) je skutočne dôležité dosiahnuť správnu rovnováhu, pretože príliš suchý vzduch môže dráždiť naše dýchacie cesty a oči – a príliš vlhký vzduch môže zhoršiť astmu a spôsobiť problémy so spánkom. Je tiež veľmi ťažké efektívne pracovať alebo študovať, keď je vám príliš teplo alebo zima.

Ako môže pomôcť klimatizácia? Správna jednotka môže okrem udržania konzistentnej teploty a vlhkosti tiež zlepšiť kvalitu vzduchu, ktorý dýchame. Splitové systémy Daikin sú jediné klimatizačné zariadenia, ktoré boli schválené v rámci programu Sensitive Choice od Národnej rady pre astmu (National Asthma Council) – a to predovšetkým vďaka ich inteligentným funkciám čistenia vzduchu.

Výsledok? Vďaka dobrej klimatizácii sa môžeme cítiť lepšie mnohými rôznymi spôsobmi.

Čo zvyčajne zahŕňa proces inštalácie?

Prvým krokom je kontaktovať našu spoločnosť COLLERKLIMA, následne prídeme a posúdime váš priestor a vaše potreby. Technici majú vedomosti o tom, ako jednotky fungujú v rôznych priestoroch – a zvyčajne dostanete veľmi užitočné odporúčania o tom, ktorú jednotku si zvoliť a kam umiestniť. Technici zvážia mnoho rôznych faktorov, vrátane vetrania v domácnosti, umiestnenia okien a spôsobu zabezpečenia efektívneho prúdenia vzduchu.

Po odsúhlasení typu jednotky a umiestnenia sa technik vráti a vykoná skutočnú inštaláciu. Každá inštalácia je iná – čas, ktorý zaberie, bude závisieť od mnohých faktorov, vrátane typu systému, materiálov, z ktorých je miesto vyrobené, a ľahkého prístupu. Inštalácia split systémov rozhodne trvá kratšie  ako pri Multi-split systémoch a VRV systémoch, ale náš technik bude schopný poskytnúť odhad, akonáhle dokončí kontrolu.

 

 

Je obhliadka technikov bezpečná?

Dôsledky koronavírusu sú vážne a stále veľmi neznáme. Zatiaľ čo sa smernice vlády aktualizujú každý týždeň, v súčasnosti majú obchodníci povolenie na vstup do bytových a obchodných priestorov, pretože ich práca je často nevyhnutná. To znamená, že sme informovaní o najnovších vládnych radách ak treba informujte sa u nás, o možných dopadoch na vašu blížiacu sa inštaláciu Daikin klimatizácie.

Ako sa mám pripraviť (a aké preventívne opatrenia musím urobiť)?

Na začiatok sa dôkladne porozprávajte so svojím technikom, aby ste jasne pochopili, čo bude práca zahŕňať a ako dlho to bude trvať. Pokiaľ je to možné, komunikujte po telefóne, aby ste minimalizovali čas, ktorý strávia vo vašej domácnosti.

Pred inštaláciou sa uistite, či váš technik nevykazuje žiadne príznaky vírusu a či dodržiava spoločenské dištancie a správnu hygienu.

V deň, montáže sa držte plánu (dodržiavajte počas celého procesu osobný odstup). Je dobré vhodne pripraviť priestor, kde bude technik pracovať, premiestňovať nábytok z cesty a podobne. Čím viac bude váš inštalátor v daný deň musieť urobiť, tým dlhšie to bude trvať.

Ak je to možné, bol by skvelý nápad umiestniť dezinfekčný prostriedok na ruky k vašim predným dverám a v domácnosti, aby ich technici mohli používať. Aj keď veľká väčšina technikov prijala správne hygienické postupy, po dokončení inštalácie zaistite, aby bola jednotka (a všetky povrchy, ktorých sa váš technik dotkol) dôkladne dezinfikovaná. Nezabudnite na diaľkové ovládanie!

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky týkajúce sa vašej jednotky, zavolajte svojmu technikovi. Väčšinou budú môcť odpovedať na vaše otázky po telefóne.

Bývate v byte? Odporúčame prekonzultovať osadenie klimatizácie so správcovskou spoločnosťou a informovať susedov, že bude prebiehať inštalácia. Vyhneme sa tým prípadným nepríjemným rozhovorom , ale dáva to aj príležitosť držať bokom od technikov, keď sú na mieste a zamedziť osobným kontaktom napr. vo výťahu atď.

Ak ste sa rozhodli pre montáž klimatizácie, obráťte sa na špecializovaného predajcu Daikin firmu COLLERKLIMA, ktoré je zároveň aj HCE partnerom firmy DAIKIN.

Náš tím je v tejto náročnej dobe naďalej prozákaznícky, takže nám jednoducho zavolajte na telefónne číslo 0905 256 438 a my sa vám budeme radi venovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *