Tipy a triky

Na čo všetko pomáhajú čističky vzduchu?

Bežný človek sa nadýchne priemerne 10 až 15-krát za minútu. O jeho zdraví preto do veľkej miery rozhoduje, čo dýcha. Čím viac času trávime v našich domovoch, o to viac je podstatný vzduch v interiéri. Vetranie nevyrieši všetko. Niekedy naopak môže priestor znečistiť. Výhodou je preto kvalitná čistička.

Kde zohnať skutočne zdravý vzduch?

Vzduch okolo nás je nasýtený množstvom častíc, ktoré nám neprospievajú. V mestách žijeme zahltení prachom, smogom, na jar sa pridávajú alergény, ktoré mnohým alergikom komplikujú život. Domov púšťame vírusy aj baktérie. Pripočítať treba aj štandardné bytové znečistenie, kam radíme bežný prach, či roztoče. Nie je to pekný pohľad, keď vidíte filter čističky vzduchu, ktorá mesiac pracovala v interiéri. Vždy je však potešujúce, že nečistoty neskončili vo vašich pľúcach. Tu je aj odpoveď, ako môžeme dať nášmu interiéru zdravý vzduch. Je potrebné ho prečistiť.

Úľava od alergie

Vetranie je v uzatvorených priestoroch nutné. Hlavne preto, aby sme mali doma dostatok kyslíka. Avšak nemusíte zo svojich pľúc robiť filter. Na jar si s každým vetraním pozvete domov aj celú kolekciu alergénov. Stačí však zapnúť čističku vzduchu v režime turbo a alergény budú vychytané z prostredia skôr, ako si stihnete prvý raz kýchnuť. Ostane len príjemne okysličený vzduch. Nejednému alergikovi pomohla čistička vzduchu prežiť sezónu bez komplikácií.

Lepšie zdravie

Kvalita vzduchu je rozhodujúca aj pre kondíciu organizmu, dostatok energie, či imunitný systém. Možno poznáte, ako vás vzpruží pobyt v čistej prírode a ako sa vám zle dýcha cestou do práce. Teraz môžete mať skutočne prírodne čistý vzduch v obývačke, v spálni, v detskej, kdekoľvek.  Čističky vzduchu Daikin zabezpečia, aby ste mohli dýchať čistý vzduch a optimalizovali tak svoje úrovne komfortu a znížili zdravotné riziká. Navyše sú ľahko prenosné, takže ich môžete mať práve tam, kde ich potrebujete.

Ničí vírusy

Podpora ničenia vírusov v domácnosti má veľmi pozitívny vplyv na celkové zdravie celej rodiny. Výhodou Čističiek vzduchu Daikin je ich masívny výboj  streamer discharge. Napadne vírusy, plesne, baktérie, alergény aj nebezpečné chemické látky a rozloží ich povrchové proteíny na malé kúsočky. Tie následne zničí oxidácia a vírusy sa stávajú neškodnými. Budete  žiť v bezpečnom domove, kde na vás nebudú útočiť baktérie a vírusy. Vďaka tomu budete zdravší.

Voňavý domov

Nečistoty v domácnosti spôsobujú aj nepríjemný odor. Neprekrývajte ho vonnými esenciami. Tie často človeku škodia ešte viac, najmä tie na chemickej báze. Čistý vzduch totiž nezapácha.  Je príjemný ako svieže ráno v horách, ako vzduch po búrke. Jednoducho ozdravujúci. Taký môžete mať doma.

Zvlhčovanie vzduchu

Čistička vzduchu Daikin zvlhčuje vzduch vo vašom domove  a zmierňuje dopady suchého vzduchu. Vďaka tomu zlepšujú životný komfort najmä v bytoch. Suchý vzduch totiž spôsobuje najčastejšie bolesti hrdla, suchý kašeľ a nočné chrápanie. To už môže byť minulosťou.