Novinky a zaujímavosti

Nová technológia DAIKIN si dokáže poradiť aj s koronavírusom

Spoločnosť Daikin je známa tým, že do svojich klimatizačných zariadení inštaluje technológie, ktoré dokážu čistiť vzduch a zabíjajú baktérie aj vírusy. Aktuálne sa výbojová technológia Flash Streamer ukázala ako účinná v boji proti koronavírusu (SARS-CoV-2) a myším koronavírusom.

Pokles zamorenia až o 99%

Spoločnosť Daikin Industry  už neraz preukázala účinnosť svojej technológie Flash Streamer v boji s mnohými vírusmi. Aktuálne sa novinka v podobe výbojovej technológie ukazuje aj ako odpoveď na nový koronavírus  (SARS-CoV-2) a koronavírus myší (MHV-A59). V spolupráci s výskumnou skupinou profesor Hisamu Kuwa z University of Tokyo a profesorka Shigeru Morikawa z Okayama University of Science dosiahli zaujímavé zistenia v boji proti novým vírusom.

Od roku 2004 preukázali účinnosť výbojovej technológie Flash Streamer na viac ako 60 typoch vírusov, vrátane vírusu vtáčej chrípky (typ A H5N1), vírusu RS, norovírusu myší, baktérie escherichia coli a ďalších. Pokusy s novým koronavírusom ukázali, že ak  nový koronavírus a myšací koronavírus ožarovali novou technológiou počas 3 hodín stal sa neúčinný na viac ako 99,9 %.

Koronavírus prehral na body

Ožarovaním výbojmi počas jednej hodiny bol nový koronavírus zlikvidovaný na 93,6 % a myší koronavírus na 91,8 %.

Nový koronavírus a myší koronavírus však boli eliminované na  99,9 % ak ožarovanie prebiehalo viac ako 3 hodiny.

Na čom je založená výbojová technológia?

Technológia oxiduje a rozkladá škodlivé látky výbojom, ktorý bol prvý raz použitý v zariadeniach Daikin v roku 2004.  Ide o druh plazmového výboja, čo predstavuje revolučnú technológiu čistenia vzduchu. obrovskou výhodou je, že  má trvalý účinok na odstránenie formaldehydu a likvidáciu aj vírusov a baktérií.

Preukázala sa účinnosť technológie Flash Streamer proti škodlivým látkam, ako je vírus vtáčej chrípky (typ A H5N1), vírus chrípky (typ A H1N1), norovírus myší a toxínov a baktérií, ktoré spôsobujú otravu jedlom. Tieto výsledky boli preukázané v spolupráci s univerzitami a verejnými výskumnými ústavmi. Pritom neohrozuje človeka a je úplne bezpečná aj pre domáce zvieratá a rastliny. Daikin tak opäť dokazuje, že patrí k špičke na trhu aj bojom proti pandémii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *