Novinky a zaujímavosti

Nové technológie, pre ktoré sa oplatí vymeniť starú klimatizáciu za novú

Možno si hovoríte, že aj stará klimatizácia plní účel a v lete vám v miestnosti vyčaruje oázu príjemného chladu. Tak načo ju meniť? Na túto otázku existuje niekoľko odpovedí, ktoré stoja za zváženie. Najmä ak má vaša klimatizácia rok výroby hlboko pred rokom 2010.

Novinky pre vaše zdravie aj pohodlie

Z roka na rok výrobcovia klimatizácií prinášajú modernejšie technológie a rozhodne neplatí, že klimatizácia už len chladí. Je pripravená aj kúriť. Mnohé technologicky dospeli do takej výkonnosti, že je s nimi možné kúriť až do teploty – 25 stupňov Celzia. Prídavné funkcie, ovládanie mobilom na diaľku, kvalitné filtre, čistenie vzduchu, odvlhčenie vzduchu a mnoho ďalších funkcií už dnes majú klimatizácie vo svojom vybavení.

Mimosezónne ceny na nové technológie

Možno netúžite po absolútne špičkových a najmodernejších vychytávkach, ale napríklad aj tohoročný model už bude ďaleko popredu pred modelom, ktorý ste používali napríklad pred desiatimi rokmi. A to znamená, že ho môžete dostať za výnimočne výhodnú cenu a pritom sa funkciami klimatizácie posunúť dopredu. Technológie sa nemenia z roka na rok razantným spôsobom, ale napríklad pri dekáde to už je rapídny skok vpred. Aj preto sa oplatí vymeniť starú klimatizáciu za novú.

Nové chladivá ušetria a sú zdravšie

V moderných klimatizáciách sa už používa chladivo  R32 namiesto R410A. Je menej horľavé, ekologickejšie a znižuje emisie až o neuveriteľných 78% oproti predchádzajúcemu typu.

Výhodou je, že je jednozložkové, takže sa dá doplniť a má lepšiu tepelnú kapacitu. To znamená, že  dokáže pri rovnakom výkone ušetriť až 30% chladiacej látky. Vďaka tomu je aj energeticky úspornejšie.

Energetická úspora

Nie je to len o novom chladive, ale aj o nižšej spotrebe energie. Nové klimatizácie dokážu chladiť aj kúriť energeticky efektívnejšie. Ak ste si kupovali klimatizáciu pred desiatimi rokmi, je veľmi málo pravdepodobné, že dokáže mať takú spotrebu ako súčasné moderné jednotky v energetickej triede A+++. Investícia do úspornej klimatizácie vám bude šetriť ročne desiatky eur.