Tipy a triky

Prečo si vybrať značku DAIKIN?

Túto otázku si kladie mnoho ľudí, ale len do chvíle, kým značku nepoznajú osobne. Potom rýchlo pochopia, v čom je Daikin iný. Japonská značka oslávi čoskoro storočnicu. Za tento čas sa stala fenoménom, no nie vďaka marketingu, ale preto, že kto je raz „Daikin positive“, už iné zariadenie naozaj nechce.

Najväčší a stále na špici

Spoločnosť Daikin bola založená v roku 1924 a odvtedy sa vypracovala na najväčšieho výrobcu klimatizačných jednotiek. V jej prípade však platí, že byť najväčším je aj o zodpovednosti. Japonci sú známi technologickými vychytávkami a Daikin tento trend plne reprezentuje. Klimatizácie Daikin nájdete v 90 krajinách sveta u tisíce spokojných zákazníkov.

Technológie podporujúce zdravé bývanie

Za veľkú prednosť výrobkov spoločnosti Daikin možno považovať práve jej japonské korene. A to nielen kvôli technológiám. Klimatizácie sú totiž vyvíjané na základe striedania štyroch ročných období, ktoré majú aj v Japonsku. Sú preto správne vyladené aj na naše zemepisné šírky. Dostatočne výkonné v lete, ale vedia veľmi rýchlo vykúriť aj chladnú izbu. Ich obrovskou výhodou je aj šetrnosť, keďže práve Daikin sa môže pochváliť o 30% nižšou energetickou náročnosťou v porovnaní s inými značkami.

Čistička vzduchu Daikin

Japonci sú veľmi nároční na kvalitu bývania. Preto aj ich výrobky odrážajú potreby japonských domácností. Čističky Daikin patria k najvýkonnejším a sú najlepšou voľbou pri porovnaní ceny a výkonu. Príkladom je čistička MCK 75J. Dokáže vzduch v interiéri zbaviť až 99,9% vírusov a baktérií, prachu, peľov aj alergénov. Má energetickú triedu A. Je nesmierne tichá. Iba 16 dBA vás nebude rušiť pri práci ani spánku. Okrem toho, že čistí, vzduch, súčasne ho aj zvlhčuje na ideálne hodnoty.

Tepelné čerpadlá Daikin

Tepelné čerpadlá sú stále obľúbenejšie. Ich výhodou je, že na 1 kW energie dodajú až 5 kW tepla, pričom 4 kW si vezmú z prostredia, takže vás nič nestoja. Dokážu, kúriť, chladiť aj ohrievať vodu. Sú najlepším spoločníkom pre podlahové kúrenie. Tepelné čerpadlo ERGA08DV kombinuje všetky technologické výdobytky a priamo zo vzduchu dokáže doberať teplo s takou efektivitou, že sa môže stať jediným zdrojom tepla. Ideálne je pre nízkoenergetické domy.

Klimatizácia Daikin

Klimatizácie Daikin sú bezkonkurenčné. Kvalita, úspora, výkon a spoľahlivosť. Vymenovávať dobré vlastnosti by sme mohli ešte dlho. Ideálne je však presvedčiť sa na vlastnej koži. Napríklad Comfora predstavuje kvalitné nadčasové riešenie. Vďaka nenápadnému dizajnu rýchlo splynie s okolím. Prakticky si ju ani nevšimnete. Výhodou okrem chladenia však je odvlhčovací režim, ktorý umožňuje znížiť stupeň vlhkosti bez zmeny izbovej teploty. Filtrácia vzduchu odstráni 97 % alergénov, takže poteší hlavne alergikov.

Sú jednoducho len klimatizácie, ktoré chladia a potom tie, ktoré poskytujú omnoho viac komfortu. Jednoducho už iné chcieť nebudete. Príkladom je práve Comfora.