Novinky a zaujímavosti

Servis čističiek: Prečo je dôležitý?

Ani tá najlepšia čistička na svete nebude správne fungovať, ak jej nebudete venovať pozornosť a pravidelný servis. Aj čistička vzduchu potrebuje starostlivosť a nie vždy stačí iba utrieť z nej prach a vymeniť niektorý z filtrov. Aj čistička vzduchu si jednoducho zaslúži servis, aby podávala stopercentný výkon.

 

Veci, ktoré si nevyčistíte sami

Mnoho čističiek vzduchu je prispôsobených k tomu, aby ste si základnú starostlivosť a výmenu hlavných filtrov mohli zrealizovať sami. Avšak rovnako ako klimatizácie, aj čistička vzduchu sa poteší komplexnému servisu. Ten by mala absolvovať aspoň raz ročne. Vďaka  nemu sa vyčistí skutočne do detailu a bude vám roky slúžiť ako nová.

 

Nie všetko sa dá vymeniť doma

Čističky Daikin sa vyznačujú vysokým výkonom a napríklad pomocou technológie Flash Streamer dokáže eliminovať 99 % vírusov vrátane koronavírusov. Avšak v tomto prípade nie je technológia založená na filtrovaní vzduchu, ale výboji, ktorý prečisťuje vzduch. Preto vie len profesionálny servis vyčistiť aj predfilter, plazmový ionizátor, flash streamer, aj deodorizačný katalyzátor. Všetko súčasti čističky vzduchu, ktoré neprečistíte a neoveríte ich funkčnosť sami.

 

Dôležitý je správny prístup

Servisovanie čističky si vyžaduje použitie rôznorodých technológií. Napríklad vyčistenie plazmového ionizátora a flash streamera si vyžaduje špeciálny neutrálny roztok, vďaka ktorému bude výkonný opäť, akoby prišiel priamo z výroby. 

 

Prečistenie samotnej čističky

Súčasťou servisu je nielen výmena a prečistenie jednotlivých komponentov, ale aj dezinfekcia samotnej čističky. To je dôležité práve preto, aby v žiadnej jej časti nevznikali usadeniny, vlhké miesta prípadne sa nezačali množiť plesne. Pretože v takom prípade môže čistička do ovzdušia vylučovať patogény a nebude tak plniť svoj účel. Kompletná dezinfekcia celej jednotky tak zabezpečení jej bezproblémový chod.

 

Servis od profesionálov

Servis čističky vzduchu je vhodné zveriť do rúk odborníkov. Pretože práve oni vedia ako technológie fungujú a vedia rozobrať čističku tak, aby ste nestratili nárok na záruku. Práve naopak, pravidelným servisom získate istotu, že vaša čistička bude fungovať stále ako nová a vyhnete sa aj prípadným problémom. 

 

Jednotku nám môžete aj poslať

S čističkou vzduchu je omnoho ľahšia manipulácia ako s klimatizačnou jednotkou. Stačí ak nás kontaktujete s požiadavkou na servis a vieme zabezpečiť odvoz čističky na servis aj jej prívoz po servise. Prípade sa môžete dohodnúť na inom type zabezpečenia cesty do servisu. No nezabudnite. Čím čistejšia bude vaša čistička, tým čistejší vzduch vám dokáže zabezpečiť. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *