Tipy a triky

Vychytávky, ktoré robia klimatizáciu prínosnou pre zdravie ľudí

Klimatizácia môže mať pre nás mnoho zdravotných benefitov. Už dávno nie je iba spotrebičom, ktorý vytvára chlad v tropickom lete. Chladenie sa dokonca môže stať len minoritnou súčasťou. Zdravotný prínos totiž viete oceniť celoročne.

Klimatizácia prospieva zdraviu

Použitie  elektrickej klimatizácie sa datuje do obdobia okolo roku  1902 a vedy bolo skutočne ako zázrak pocítiť chladný vánok v strede leta. Lenže za viac ako storočie sa zmenil aj príbeh klimatizácie. Technológie sa neustále posúvali dopredu a dnes už chladenie nie je jediným benefitom, ktorý prináša. Pritom aj chlad v lete je pre zdravie ľudí napríklad s chorými cievami alebo srdcom zdravotným prínosom. Dnes však výhody klimatizácie môžu oceniť aj tí, ktorým vysoké teploty nerobia problém.

Žiadne nachladnutie

Ľuďom sa v minulosti často stávalo, že pri používaní klimatizácie prechladli, alebo dostali zápal dutín a podobne. Hoci aj v tomto prípade nebola na vine klimatizácia, ale skôr jej neopatrné používanie, moderné klimatizácie už myslia na vaše dutiny a telo. Napríklad pomocou senzora dvojpriestorového inteligentného oka, ktoré rozpozná výskyt osôb a chráni pred nepríjemným pocitom prievanu. Jednoducho ak zbadá v priestore človeka, chladný vzduch nasmeruje inam. Izba je príjemne vychladená a vy sa nemusíte báť ochorenia z prievanu.

Rovnomerné chladenie

Klimatizácie v minulosti vháňali do miestnosti chladný vzduch, ale nezabezpečili konštantnú teplotu po celom priestore. To rieši napríklad technologická vychytávka Grid Eye senzor a Coanda vyfukovanie vzduchu, vďaka čomu zabezpečujú klimatizácie rovnomernú distribúciu vzduchu po celej miestnosti. 3D prúdenie vzduchu zaistí príjemné prostredie v celom priestore. Je to technológia, vďaka ktorej budete mať omnoho príjemnejší pocit bez toho, aby ste mali v priestore rozdielne zóny teplôt, čo je rizikové napríklad pre imunitný systém. S novou technológiu tak budete mať zdravší priestor.

Nielen chladný, ale aj čistejší vzduch

Klimatizácia sa z jednozložkového spotrebiča na leto stala pomocníkom na celý rok. Hlavne pre alergikov, pre ktorých klimatizácia predstavuje zdroj lepšieho a čistejšieho vzduchu. Titánium apatitový a strieborný filter odstraňujúci alergény z miestnosti. Špičková filtrácia zachytáva až 99% typických alergénov ako peľ alebo roztoče. Moderné filtračné systémy odstránia nielen prach, ale zachytávajú aj peľové čiastočky od veľkosti 0,25 μm či srsť zvierat.

Najnovšie technológie zachytávajú dokonca aj vírusy.

Automatické čistenie filtra

Pravidelný servis klimatizácie je nutnosťou, pretože ak nečistíte filtre v správnom časovom rozmedzí, namiesto čistého vzduchu sa môžu samy stať samy nositeľmi plesní a baktérií. Aby ste na filtre nemuseli neustále myslieť, pomôže vám technológia  automatického čistenia filtra. Šetrí čas a znižuje zaručene ďalšie prevádzkové náklady až 25 % energie