Návody

Ako dosiahnuť zdravý interiér?

Aký zdravý je váš domov?

Zdravie a pohoda sú v čoraz horúcejšou témou – aj keď sa veľa hovorí o strave a cvičení, je tu jeden aspekt, ktorý sa často prehliada: zdravie nášho domáceho prostredia. Keď si uvedomíte, že až 90% nášho života trávime v interiéroch, má zmysel, že by sme mali venovať pozornosť faktorom, ktoré prispievajú k zdravému domovu – a jedným z najdôležitejších je vzduch, ktorý dýchame.

Pochopenie problému znečistenia vnútorného ovzdušia

Prečo je teda vzduch v domácnosti taká dôležitá téma? No hlavne preto, že tam môžu číhať znečisťujúce látky, ktoré vy a vaša rodina dýchate. Môžu spôsobiť najrôznejšie zdravotné problémy, od bolesti hlavy a únavy až po závažnejšie stavy, ako je astma, rakovina alebo dokonca zlyhanie obličiek. Je naozaj dôležité, aby sme sledovali kvalitu vzduchu v domácnosti.

 

Zložitá vec na kvalite vnútorného ovzdušia (IAQ) je, že neexistuje jednoduchý spôsob, ako ju udržať zdravú. Každý dom je iný a znečisťujúce látky v ovzduší sú rovnako rozmanité. Na najnebezpečnejšom konci stupnice sú látky znečisťujúce ovzdušie, ako sú azbest a formaldehyd, ktoré by mali byť ošetrené odborníkom. Existuje však aj veľa „každodenných“ znečisťujúcich látok, ktoré môžu mať vplyv, ako napríklad tabak, plesne, baktérie, roztoče, domáce farby, výpary z kobercov, čistiace prostriedky a dezinfekčné prostriedky. Aj naše domáce spotrebiče môžu znižovať kvalitu nášho vnútorného ovzdušia – napríklad kachle, ohrievače a krby, ktoré emitujú oxid uhoľnatý a oxid dusičitý bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali.

 

Čo môžete urobiť pre zlepšenie kvality vnútorného ovzdušia v domácnosti?

Bez ohľadu na to, v ktorom dome žijete, môžete podniknúť niekoľko jednoduchých krokov na minimalizáciu znečistenia, napríklad:

– Obmedzenie mäkkého nábytku, ako sú koberce, záclony a koberčeky (to sú lapače prachu a baktérií!).

– Udržujte svoj dom čo najviac bezprachový a pravidelne vysávajte.

– Obmedzenie horenia sviečok a ohňov z dreva.

– Uistite sa, že pri varení používate odsávacie ventilátory.

– Nikdy nefajčite vo vnútri.

– Používanie čistiacich prostriedkov s nízkym obsahom VOC

 

Druhým krokom k zdravému vnútornému ovzdušiu je zvýšenie ventilácie, aby ste zabezpečili dostatok čerstvého a čistého vzduchu. Aj keď je to niekedy také jednoduché ako otvorenie okna, nie je to vždy možné (najmä ak žijete v oblasti s vonkajšími znečisťujúcimi látkami, ako je napríklad doprava- výfuk z okolitých ciest). V týchto prípadoch môžete použiť zvlhčovač alebo odvlhčovač vzduchu alebo nainštalovať čistič vzduchu alebo kvalitnú klimatizáciu s filtrom na čistenie vzduchu.

 

Najmodernejšie riešenia čistenia vzduchu

Našťastie v dnešnej dobe klimatizácie Daikin prichádzajú s niektorými inovatívnymi a intuitívnymi funkciami, ktoré sa osobitne zameriavajú na znečisťujúce látky v interiéri. Tieto jednotky môžu obsahovať funkcie, ktoré rozkladajú baktérie a plesne a odstraňujú z vášho vnútorného ovzdušia oxid uhoľnatý, formaldehyd a ďalšie alergény.

 

Niektoré z novších modelov Daikin, ktoré prichádzajú s pokročilou technológiou čistenia vzduchu, sú:

  • Stylish, Emura atd. majú technológiu flash streamer, ktorá rozkladá baktérie a plesne, ktoré uviaznu vo filtri. Má tiež zabudovaný filter, ktorý zachytáva mikroskopické častice, rozkladá pachy a deaktivuje baktérie.
  • Ak vám, alebo niekomu z vašej rodiny robí astma alebo alergia problém, mali by ste zvážiť použitie čističiek vzduchu DAIKIN, ktoré Vám vieme bezplatne zapožičať po dobu 2 týždňov.

 

Máte záujem o riešenie problému znečistenia ovzdušia vo vašej domácnosti?

Ak vás tento článok prinútil dvakrát si premyslieť možné znečistenie domácnosti, nie je na škodu vyhľadať pomoc odborníka na kontrolu zdravotného stavu ovzdušia v domácnosti. Prečo si teda nerezervovať konzultáciu so špecializovaným predajcom Daikin? Navštívia a zhodnotia váš domov predtým, ako odporučia riešenie, ktoré je pre vás to pravé – pomôže vám dýchať ľahšie na všetkých frontoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *