Tipy a triky

Má vaša klimatizácia super schopnosti?

Superschopnosti nie sú niečo, čo by sme si zvyčajne spájali s klimatizačnými jednotkami – ale funkcie úspory energie v niektorých dnešných špičkových modeloch vás môžu skutočne prekvapiť. Táto pokroková technológia znamená nielen to, že klimatizačné jednotky sú teraz neuveriteľne efektívne a spoľahlivé, sú tiež hospodárnejšie a výkonnejšie ako kedykoľvek predtým. Myslíme si, že si to zaslúži status superhrdinu. Ak ste si mysleli, že klimatizácie sú oveľa viac – zamyslite sa znova!

Prečo sa do energeticky efektívnych jednotiek oplatí investovať

Na začiatok, technologický pokrok v oblasti efektívnosti vám nepomôže len ušetriť energiu a peniaze – má tiež obrovský vplyv na vzduch, ktorý každý deň dýchate vy a vaša rodina, a na to, aký pohodlný je váš domov. Pozrime sa na niekoľko funkcií, ktoré sú podľa nás najzaujímavejšie, a ako môžu zmeniť váš život.

 

Najnovšie funkcie v oblasti inteligentného využívania energie

 

Ovládanie klimatizácie Daikin pomocou smartfónu

Ako to funguje: Rozhranie smartphonu sa pripája k aplikácii Daikin Controller, čo umožňuje diaľkové ovládanie klimatizačných jednotiek cez Wi-Fi alebo internet.

Prečo je energeticky efektívny: Znamená to, že do príchodu domov môžete zaistiť dokonalú teplotu svojho domu – bez toho, aby ste nechali jednotku bežať a zbytočne míňať energiu, keď ste vonku a zabudnete ju vypnúť.

 

Coanda a vertikálne prúdenie vzduchu

Ako to funguje: Prúdením vzduchu smerom hore pozdĺž stropu pre rýchle ochladenie alebo prúdením vzduchu dole po stene smerom k podlahe počas kúrenia, tieto funkcie zaisťujú lepšie podmienky pre účinnejšiu distribúciu a cirkuláciu vzduchu.

Prečo je energeticky efektívny: V zásade platí, že čím efektívnejšia je distribúcia vzduchu, tým rýchlejšie dosiahne miestnosť požadovanú teplotu, tým bude ekonomickejšia. Táto funkcia vám ušetrí peniaze na účtoch a spotrebuje menej energie.

 

Chladivo R32

Ako to funguje: R-32 je chladivo novej generácie, ktoré účinnejšie prenáša teplo – a je to tiež jednozložkový komponent, ktorý uľahčuje recykláciu.

Prečo je energeticky efektívny: S nulovým potenciálom poškodenia ozónu a 66% nižším „faktorom potenciálu globálneho otepľovania“ ako R410A má oveľa menší vplyv na životné prostredie.

 

Grid Eye senzor

Ako to funguje: Akonáhle je zistená teplota povrchu vo vašej domácnosti (napr. povrch okna alebo steny), jednotka počas kúrenia alebo chladenia automaticky zvolí vhodný smer prúdenia vzduchu.

Prečo je energeticky efektívny: Zabezpečením rovnomernej teploty v miestnosti efektívnejšie vykuruje/chladí priestor s využitím čo najmenšieho množstva energie.

 

2 zónové inteligentné oko

Ako to funguje: Používa infračervený senzor na zisťovanie, či je miestnosť prázdna alebo obsadená, a reaguje nastavením teploty nahor alebo nadol o 2 stupne. Pri vašej prítomnosti tiež mení smer vzduchu mimo Vašu pozíciu.

Prečo je to energeticky efektívne: Používanie energeticky efektívneho režimu a optimalizácia prúdenia vzduchu tam, kde trávia ľudia čas, umožňuje jednotkám pracovať čo najhospodárnejšie.

 

Robí pre vás vaša klimatizácia dosť?

Ak vás celá táto technologická diskusia prinútila zvážiť inštaláciu energeticky inteligentnejšej jednotky, môže byť čas upgradovať na Daikin. Vďaka toľkým vylepšeniam klimatizačnej technológie nechcete zostať pozadu a využívať viac energie, ako potrebujete. Nie je to zlý nápad hovoriť s profesionálom o tom, aký model je pre váš domov najlepší. Neváhajte nás kontaktovať a prekonzultovať všetko možnosti. Naši technici Vás radi navštívia a zhodnotia váš dom predtým, ako navrhnú riešenie, ktoré je pre vás to pravé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *