Tipy a triky

Čo dokážu najmodernejšie tepelné čerpadlá?

moderne tepelne cerpadla a ich funkcie

Na Slovensku platí, že väčšina ľudí sa stále spolieha na tradičné plynové vykurovacie kotly. Popularita tepelných čerpadiel je však na vzostupe. Je to preto, lebo vďaka moderným technológiám a neustálym zlepšeniam v dizajne a funkcionalite sa tieto systémy stali jednou z najefektívnejších a cenovo najvýhodnejších alternatív.  Predstavte si jeden systém na vykurovanie, chladenie a ohrev teplej úžitkovej vody.  Moderné tepelné čerpadlá zvládnu všetko menované a omnoho viac.

 

1. Sú omnoho bezpečnejšie

 

Tepelné čerpadlá sú neporovnateľne bezpečnejšie ako vykurovacie systémy založené na spaľovaní. Ich prevádzka je stabilná. Keďže fungujú na báze elektrickej energie a na výrobu tepla nepotrebujú palivo, prinášajú výrazne menej bezpečnostných rizík v porovnaní s ich náprotivkami. 

 

Pri moderných tepelných čerpadlách to platí dvojnásobne. Sú vybavené dodatočnými bezpečnostnými prvkami a kontrolkami, ktoré signalizujú napríklad problém s prúdom, či jeho nedostatok. Elektrina je vo všeobecnosti omnoho bezpečnejší zdroj, než napríklad plyn, nemusíte sa teda obávať výbuchu.

 

2. Hodia sa do nových aj renovovaných budov

 

Či už renovujete svoj dom alebo staviate nový, tepelné čerpadlo je ideálnym spôsobom, ako si užiť všestranné a energeticky účinné vykurovanie a chladenie.  Vďaka flexibilnému dizajnu dnešných zariadení pasujú takmer do každého pôdorysu a dispozičného riešenia miestnosti. Môžu byť integrované či nástenné, podľa vašich potrieb.

 

Navyše, ich hodnotenie energetickej účinnosti (pri zariadeniach Daikin je to AAA+) spĺňa všetky požiadavky na zelené budovy. Používanie tepelných čerpadiel je taktiež takmer bezemisné. Preč sú už doby strnulých vykurovacích systémov, kvôli ktorým boli potrebné výrazné konštrukčné zásahy a navyše škodili životnému prostrediu.

 

3. Sú tiché a nerušia vás pri spánku či práci

 

Hlasitosť zvuku, ktorý zariadenie vydáva počas prevádzky je dôležitým faktorom, ktorý musia majitelia domu zvážiť pri výbere. Ak totiž plánujete vykurovať či chladiť aj spálňu, nechcete byť rušení. Dobrá správa je, že najmodernejšie tepelné čerpadlá sú mimoriadne tiché a tento trend stále pokračuje.

 

Tepelné čerpadlá vydávajú počas prevádzky zvuk, keď sa ich ventilátory otáčajú. Ale jeho hlasitosť je minimálna, napríklad Daikin Altherma 3 má prevádzkovú hlučnosť 38,0 dB, čo je niečo medzi knižnicou a tichým mestským parkom. V skutočnosti sú moderné tepelné čerpadlá tichšie než mnohé bežné domáce spotrebiče, ako napr. práčka.

 

Výhod majú naše zariadenia, samozrejme, viac. Sú úsporné, odolné, majú dlhú životnosť a viete ich ovládať pohodlne cez smartfón. O ďalších devízach tepelných čerpadiel Daikin vám veľmi radi porozprávame a pevne veríme, že spoločne nájdeme to práve riešenie pre vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *