Tipy a triky

Spoznajte výhody tepelného čerpadla pod lupou

Tepelne cerpadlo a jeho vyhody v rodinnom dome

6 výhod, pre ktoré sa oplatí mať v domácnosti tepelné čerpadlo

 

Zvažujete, že si do svojej domácnosti necháte namontovať tepelné čerpadlo? Ak nie, tak by ste si túto myšlienku určite mali nechať prejsť hlavou. Nielenže jeho využívaním ušetríte na účtoch za energie, ale v domácnosti vám bude plniť viacero užitočných rolí. Jednoducho sa montuje, používa a nezabudnime tiež na to, že je bezpečnejšie, ako niektoré iné dostupné alternatívy v oblasti vykurovacích systémov.

 

Poďme ale poporiadku: toto je 6 z výhod, ktoré má tepelné čerpadlo.

 

1. Úspora na energiách

Či už ho porovnáte s radiátorom, pieckou, krbom alebo plynovým kotlom, tepelné čerpadlo má podstatne nižšie ekonomickejšie prevádzkové náklady. Pri rozumnom používaní a pravidelnej údržbe môže byť váš účet za energie dokonca o viac než polovicu nižší. Príjemným bonusom je tiež štátna dotácia vo výške niekoľkých tisícoch eur, ktorú si pri splnení podmienok v rámci projektu Zelená domácnostiam môžete nárokovať.

 

2. Jednoduchosť používania

Používanie a ovládanie tepelného čerpadla sú mimoriadne jednoduché a intuitívne. Jednoduchým stlačením tlačidla na diaľkovom ovládaní vždy dosiahnete to, čo potrebujete. Najnovšie modely je dokonca možné ovládať aj cez smartfón, čo je perfektnou vychytávkou pre ľudí vyznávajúcich takzvané inteligentné domácnosti.

 

3. Bezpečnosť prevádzky

Pri pretlakovaní plynového kotla hrozí explózia. Pri neodborne zhotovenom či neudržiavanom krbe zasa požiar. Dá sa povedať, že všetky tradičné metódy vykurovacích systémov so sebou nesú isté bezpečnostné riziká. V tomto ohľade má tepelné čerpadlo navrch. Je síce zapojené v elektrickej sieti, ale nie je pod vysokým napätím, čiže nehrozí jej prepätie. Pri rozumnom používaní, ktoré je, ako sme už uviedli, mimoriadne jednoduché, vám nič nehrozí.

 

4. Tiché fungovanie

Počuli ste už tepelné čerpadlo pri prevádzke? Zrejme nie, pretože je mimoriadne tiché. Predstavte si zvuk v pozadí bežiaceho moderného počítača. Tepelné čerpadlo je na tom akusticky mimoriadne podobne. Je tiché, neruší pri práci, odpočinku či spánku.

 

5. Servis od profesionálov

Vždy je fajn mať niekoho, na koho sa môžete obrátiť v prípade technického problému či akejkoľvek otázky. Výhodou pri tepelných čerpadlách je možnosť konzultácie s profesionálnym technikom. Takýto servis pri ostatných typoch vykurovacích systémov mať nemusíte. Certifikovaný odborník vám navyše pomôže udržať prevádzkové náklady vášho tepelného čerpadla nízke

 

6. Tepelné čerpadlo je 3 v 1

Možnože má v názve tepelné, ale moderné čerpadlo vám okrem ohrevu miestnosti dokáže ohriať aj vodu, ale napríklad aj priestor vychladiť. V jednej technológií teda máte tri riešenia za jednu cenu. Načo mať zvlášť radiátor, klímu a plynový kotol na ohrev vody, ak môžete mať tepelné čerpadlo?  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *