Tipy a triky

4 znaky toho, že do kancelárie potrebujete klimatizáciu

Možno by ste sa čudovali, ale mnoho zamestnancov v prieskumoch spokojnosti označuje za jeden z najväčších benefitov klimatizáciu v kancelárii. Pracovať za počítačom v horúčavách, najmä pri prísnych dress-codeoch je totiž neznesiteľné. Avšak nie len spotení zamestnanci sú znakom toho, že do kancelárie potrebujete klímu. 

 

Vaša kancelária je orientovaná západným smerom

 

Ak máte okná smerované hoci aj len čiastočne na západ, tak v letných mesiacoch nepochybne zažívate horúce poobedia. Keď je v práci potrebné zotrvať aj hodiny popoludní, môže to spôsobovať problém. Je preukázané, že pracovná produktivita klesá, ak je v interiéri neznesiteľne horúco.

 

Riešením v takomto prípade je vhodne zvolená klimatizácia. Ak je vybavená modernými senzormi, sama sa pri horúčavách zapne a miestnosť vychladí na príjemnú teplotu. Ľuďom sa v takomto prostredí pracuje oveľa lepšie. Zároveň im nehrozia zdravotné riziká pridružené k horúčavám.

 

Ak pracujete v prostredí so zvýšenou vlhkosťou

 

V prípade, že budova spoločnosti, pre ktorú pracujete, je pri rieke, alebo inej vodnej ploche, môžete sa stretnúť s vyššou vlhkosťou. Tá je nepríjemná predovšetkým v letných mesiacoch, keďže prispieva k nadmernému poteniu. Netreba snáď hovoriť, že v takýchto podmienkach sa pracuje mimoriadne ťažko.

 

Z klimatizácie prúdi svieži chladný a suchý vzduch. Preukázateľne znižuje vlhkosť v miestnosti a zároveň ju robí, predovšetkým v letných mesiacoch, o poznanie obývateľnejšou.

 

Ak ku vám chodia zákazníci a návštevy

 

Podstatou dobrého biznisu je uspokojovať zákaznícke želania. Ak je súčasťou vašej práce aj osobný kontakt s klientami, tak veľa robí aj ich dojem z návštevy pobočky či prevádzky. So zákazníkom sa oveľa lepšie pracuje, ak sa dobre cíti a je dobre naladený.

 

K tomu nepochybne prispieva aj vhodné prostredie, najmä čo sa týka správne zvolenej teploty. Ak sa potia všetci, klienti aj pracovníci, zvyčajne nie je atmosféra optimálna. Klimatizácia dokáže vytvoriť prostredie, v ktorom je radosť pracovať, najmä ak sú exteriérové teploty nad 30 stupňov Celzia.

 

Ak u vás v letných mesiacoch klesá produktivita

 

Medzi optimálnou interiérovou teplotou a produktivitou je priamy vzťah. Ak je v miestnosti príliš zima alebo príliš teplo, nepredstavuje to podmienky vhodné na prácu. Problém býva obzvlášť viditeľný v lete, kedy v neklimatizovaných prevádzkach často klesá výkonnosť zamestnancov.

 

Ak ste svedkami tohto javu aj u vás v spoločnosti, riešenie sa núka samé. V zime je to efektívne kúrenie, v lete moderná klimatizácia. Menej potu, nižšie riziko dehydratácie, lepšia nálada a dýchateľnejší vzduch. To všetko sú faktory vedúce k zvýšeniu produktivity.

 

Ak si nie ste istí, ktorý typ klimatizácie vhodný do vašich kancelárskych priestorov, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám predstavíme výhody a využitie jednotlivých modelov a nájdeme riešenie, ktoré bude vyhovovať vášmu pracovisku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *