Návody

Ako si vybrať tú správnu klimatizáciu?

Rozhodli ste sa zaobstarať si klimatizáciu do svojho bytu či domu? Gratulujeme, robíte správne. Ste o krok bližšie k príjemnému a chladnému komfortu počas horúcich mesiacov. Ponuka na trhu je však pomerne široká. Ako si teda vybrať tú správnu klimatizáciu práve pre vás?

 

Spísali sme pre vás tohto stručného sprievodcu, aby sme vám nákupný proces o čosi zjednodušili.

 

Single či multisplit klimatizácia?

 

Na úvod by ste sa mali rozhodnúť, či chcete klimatizovať iba jednu miestnosť alebo viacero. V závislostí od toho by ste si mali vybrať buď single split, alebo multisplit zariadenie. 

 

Prvé menované má jednu vonkajšiu a jednu vnútornú jednotku a obsluhuje iba jednu miestnosť. Multisplit klimatizácia má rovnako iba jednu vonkajšiu jednotku, tá však môže byť prepojená s viacerými vnútornými. Vy tak môžete ochladzovať (alebo naopak, v prípade tepelného čerpadla aj ohrievať) viacero miestností.

 

Multisplit klimatizácie sú ideálnym riešením vtedy, ak si chladivý komfort chcete dopriať vo viacerých obytných miestnostiach, napríklad v spálni aj obývačke.

 

Zvážte dispozície svojho priestoru

 

Ak už máte vybrané miestnosti, ktoré chcete klimatizovať ste o krok ďalej. Teraz je však čas pozrieť sa na dispozície vášho interiéru. Čo to znamená?

 

Vnútorné jednotky klimatizácie zaberajú určite miesto. Okrem toho potrebujú aj akýsi operačný priestor na to, aby bol tok vzduchu z nich neprerušovaný a čo najlepšie sa rozptýlil v izbe. Vy teda potrebujete vo svojom interiéri dostatok miesta na to, aby ste tam klimatizáciu vôbec mohli nechať namontovať.

 

Aj vonkajšia jednotka klimatizácie si však vyžaduje svoj priestor. Rovnako jej nesmie prekážať žiaden nábytok ani pevné súčasti budovy a potrebujete k nej mať prístup, aby ste ju mohli servisovať a čistiť.

 

Veľkosť klimatizačnej jednotky teda prispôsobte možnostiam svojej domácnosti.

 

Dizajn zaváži tiež

 

Aj v našej ponuke nájdete klimatizácie a tepelné čerpadlá od rôznych výrobcov a v rôznych prevedeniach. Už dávno neplatí, že takéto zariadenie je výhradne biele, hranaté a neforemné. Dnes nájdete klimatizácie rôznych tvarov, veľkostí a dizajnových prevedení.

 

Aj túto stránku veci by ste teda mali zvážiť pri výbere. Zvoľte si takú klimatizáciu, ktorá elegantne zapadne do koloritu vášho interiéru. Či už farebne, tvarovo, alebo aj estetickým vyznením.

 

Funkcie podľa vašich potrieb

 

Najmodernejšie klimatizácie a tepelné čerpadlá dnes dokážu naozaj veľa. Mávajú zabudované senzory, ktoré automaticky pri detekcii istých teplôt spustia chladiace či ohrievacie režimy. Čoraz populárnejšie sú aj rôzne zabudované filtre, napríklad také, ktoré dokážu efektívne prečistiť dovnútra prúdiaci vzduch od mikroorganizmov a malých častíc.

 

Dá sa povedať, že dnes už existuje klimatizácia vhodná na každý typ priestoru a pre každého, aj náročného, zákazníka. Čo sa týka funkcií, nemusíte sa teda obávať, že nenájdete riešenie, ktoré bude vyhovovať práve vám.

 

Čo sa týka technických parametrov klimatizácie, tu vám odporúčame obrátiť sa priamo na našich špecialistov. Tí vám dokážu odporučiť taký typ zariadenia, ktorý výkonom ale napríklad aj spotrebou energie bude presne vyhovovať vašim požiadavkám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *