Novinky a zaujímavosti

Daikin patentovaná technológia streamer deaktivuje viac ako 99,9% nového koronavírusu (SARS-CoV-2)

PATENTOVANÁ TECHNOLÓGIA STREAMERU DAIKIN DEAKTIVUJE VIAC AKO

99,9% NOVÉHO KORONAVÍRUSU (SARS-CoV-2)

Spoločnosť Daikin potvrdzuje účinnosť svojej patentovanej technológie streamerov, ktorá po 3 hodinách ožarovania vírusu úspešne deaktivovala viac ako 99,9% nového koronavírusu (SARS-CoV-2).

Štúdiu uskutočnila spoločnosť Daikin Industries Ltd v spolupráci s profesorom Shigeru Kyuwou z Katedry biomedicínskych vied Tokijskej univerzity a skupinou výskumu vedenou profesorom Shigeru Morikawou z Katedry mikrobiológie Okayama University of Science.

Tu opísané testy sa týkajú iba patentovanej technológie Streamer. Účinky výrobkov vybavených technológiou Streamer Technology alebo účinky v prostredí skutočného používania sa môžu líšiť. Viac informácií o produktoch Daikin obsahujúcich technológiu Streamer nájdete v príslušných informáciách o produkte.

EXPERIMENTÁLNE VÝSLEDKY

Vedecký tím uskutočnil experiment, pri ktorom boli vírusy ožarované technológiou Daikin Flash Streamer po dobu 3 hodín.

Výsledky tohto experimentu ukázali, že:

– Výboj Flash Streamer deaktivoval 93,65% koronavírusu (SAR-CoV-2) po 1 hodine ožarovania.

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: „Študijná správa o deaktivačnom účinku plazmového iónového generátora (Daikin Streamer) na SARS-CoV-2“ redigoval Shigeru Morikawa, Katedra veterinárneho lekárstva, fakulta mikrobiológie, Okajama University of Science

Niečo o technológii Streamer

Technológia Streamer, vyvinutá spoločnosťou Daikin v roku 2004, zapríčiňuje oxidačný rozklad škodlivých látok. Výboj Streamer je typ plazmového výboja s inovatívnou technológiou čistenia vzduchu, ktorá stabilne generuje vysokorýchlostné elektróny.

Jeho schopnosť oxidačného rozkladu je oveľa vyššia ako pri konvenčnom plazmovom výboji (žeravý výboj). Okrem toho v kombinácii so zložkami vzduchu majú tieto vysokorýchlostné elektróny schopnosť silného oxidačného rozkladu, ktorý kontinuálne odstraňuje pachy, baktérie a látky znečisťujúce ovzdušie v interiéroch, ako je formaldehyd.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *